2 dniowe Warsztaty z Podstaw filmowania 16i17.06.2018r.

Warsztaty z podstaw filmowania z Jakubem Lada

Kilka słów o prowadzącym:
Cześć nazywam się Jakub Lada i od 14 lat pracuję za kamerą na profesjonalnych planach zdjęciowych. Wiedza, którą zdobyłem przy pracy z filmowymi kamerami chcę teraz podzielić się z Tobą. Nadal pracujesz na automacie? Naucz się podstaw filmowania i dowiedz się czy ISO możesz podnosić bez końca? Czy przysłona na głębię ostrości? I co to w ogóle jest? Co oznacza shutter i dlaczego balans bieli mierzy się w stopniach? Jak korzystać ze światła dziennego a jeśli go nie ma to jak profesjonalnie ale tanio oświetlać? I nie w studiu za miliony monet. Nawet w zwykłym mieszkaniu jesteś w stanie osiągnąć profesjonalne efekty. Zapraszam na szkolenie!

PLAN WARSZTATÓW:

Dzień Pierwszy: 16.06.2018 10:00-18:00
O co chodzi w tym całym video?
Kompozycja obrazu?
Czy Film to utwór?
Kompozycja Obrazu – Poziom wyżej?

Przewaga video nad innymi środkami komunikacji, Początki video, ewolucja i obecne trendy. Jak służy nam video. Jak video zmieniło świat a jak świat zmienił video. Era video dla każdego i post era – video robione przez każdego. Jaką władzę daje nam video. Manipulacja i tricki. Jak skomponować obraz. Kadrowanie. Złoty podział grecki. Mocne punkty. High key low key. Dlaczego jedne kadry wyglądają brzydko a inne ładnie? Co to znaczy mieć oko? Formaty kadrów. Co przykuwa nasz wzrok w obrazie? Jak wzbić się na wyżyny kadrowania. Czym się różni foto od video? Wprowadzenie do głębi ostrości. Plany filmowe od totalu do detalu. Pierwsze ćwiczenia z kadrowania. Warsztaty – ustawianie kamer, aparatów, kadrowanie. Ustawienia ISO, migawki, przysłony. Czym jest przysłona. Dlaczego automatyczna może być tylko pralka.

Dzień Drugi: 17.06.2018 10:00-18:00
Praca z kamerą. Warsztaty filmowe.

Wprowadzenie do filmów eventowych w tym reportaży ślubnych. Omówienie przykładów. Trudności w video relacji z wydarzenia eventu i ślubu. Warsztaty praktyczne: Praca z lustrzankami i smartfonami. Nagrywanie osób a nagrywanie przedmiotów. Manipulacja ostrością. Czym jest ogniskowa. Jaką ogniskową ma ludzkie oko? Czym jest zoom. Zoom w telewizji, w filmie, w życiu. Warsztaty praktyczne – nagrywanie osób i przedmiotów z dźwiękiem. Upload na media społecznościowe. Formaty – poziome i pionowe. Specyfika video półamatorskiego. Jak robić dobre filmiki na YT. Czym się różni przekaz filmu w kinie a na YT. Podsumowanie całego Kursu, mini test, dyskusja między kursantami, prezentacja własnych nagrań. Omówienie, konkluzje. Zakończenie szkolenia.

MIEJSCE SZKOLENIA:
Warsztaty odbędą się w Grunwald Studio Fotografia
al. Ludomira Różyckiego 1c lok. 214-217
51-608 Wrocław
Masz pytania: grunwaldstudiowarsztaty@gmail.com

CO ZABRAĆ:
Lustrzanka/Bezlusterkowiec/Kamera plus obiektywy
Ładowarka, jeśli posiadasz zapasowa bateria

CENA WARSZTATÓW: 1299ZŁ
Wystawiamy Fakturę VAT

ZAPISY:
Wystarczy, że zrobisz przelew na podany nr konta bankowego
T-Mobile: 28 2490 1044 0000 4200 5566 5498
Grunwald Studio Fotografia, al. Ludomira Różyckiego 1c lok. 214-217, 51-608 Wrocław
w tytule przelewu : imię i nazwisko kursanta , rodzaj wybranego kursu, miasto oraz swój adres e-mail.
Potwierdzenie przelewu prześlij na adres grunwaldstudiowarsztaty@gmail.com obowiązuje mailowa rezerwacja miejsc.
Wystawiamy Fakturę VAT (dane prosimy przesłać w treści maila)
Dopisz się do Wydarzenia na naszym Facebooku i zaproś znajomych.

Partnerem warsztatów jest firma najlepszefoto.pl

Brak komentarzy

Skomentuj